Umów wizytęprzez Internet!


Wybierz dogodny termin w poniższym kalendarzu i potwierdź rezerwację.

Wczytywanie kalendarza...

Powrót do kalendarza
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
Rezerwacja wizyty Kraków
01 stycznia 0000 godzina 00:00
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Karolina Kozela-Paszek
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Ewelina Chrząścik
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Kinga Pieleszko
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr Olga Sułkowska (Habrat)
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Katarzyna Ciszek
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: Paulina Guzik
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Eliza Szelest
Kraków, ul. Grzegórzecka 73A
Dietetyk: mgr inż. Paulina Knop
Tutaj wpisz kod który otrzymałeś wiadomością sms.
Wysyłanie

Wysyłanie danych

Zapraszam serdecznie na bezpłatne
konsultacje w moim gabinecie.

W ramach wspólnego spotkania:

  • dokonamy szczegółowej oceny masy i składu ciała
  • przeanalizujemy Twoje potrzeby i wydatki energetyczne
  • ustalimy optymalny zakres badań laboratoryjnych

Proszę o telefon aby umówić konkretną godzinę spotkania.

tel. 609 476 846

tel. 695999892

tel. 537396003

tel. 536 333 202

tel. 536 555 000

tel. 733 369 043

tel. 533 162 960

tel. 533 800 553

tel. 509 762 945

mgr Karolina Kozela-Paszek
mgr Karolina Kozela-Paszek
mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
mgr inż. Anna Skowrońska (Furgał)
mgr inż. Ewelina Chrząścik
mgr inż. Ewelina Chrząścik
mgr inż. Kinga Pieleszko
mgr inż. Kinga Pieleszko
mgr Olga Sułkowska (Habrat)
mgr Olga Sułkowska (Habrat)
 Katarzyna Ciszek
Katarzyna Ciszek
 Paulina Guzik
Paulina Guzik
mgr inż. Eliza Szelest
mgr inż. Eliza Szelest
mgr inż. Paulina Knop
mgr inż. Paulina Knop
Ukryj kalendarz
25 Sier

Uzdrawiający olej z owoców rokitnika, czyli dlaczego mój olej kokosowy jest żółty ?

Jeśli zastanawiasz się dlaczego mój olej kokosowy jest żółty, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kwasów omega-7 oraz chcesz zadbać o swoje zdrowie w naturalny sposób to zapraszam do przeczytania całego tekstu...

Na Syberii robią najlepszy olej rokitnikowy na świecie a odmiana rokitnika syberyjskiego jest tak bogata w odżywczo - lecznicze składniki, jak żadna inna, chociażby ta, którą spotykamy na pomorzu polski. 

Miałam 2/3 słoika oleju kokosowego który leżąc w szafce kuchennej podczas upału - upłynnił się. Wpadłam na pomysł, że ulepsze go sobię i tym samym będę miała smaczny olej z rokitnika (przejął całkowicie zapach kokosa), stworze naturalny olejek do ciała, włosów a także silnie odżywczy produkt do spożywania na surowo. 

Wlałam więc olej z rokitnika, lekko przemieszałam i schowałam do lodówki :) Jest pyszny ! Działa ! Pachnie zdrowiem ! 

Olej z owoców rokitnika charakteryzuje się ogromną zawartością substancji biologicznie czynnych. Jest ich aż 190 i to o całkiem sporej koncentracji ! 

Intensywnie pomarańczowa barwa oleju pochodzi od karotenoidów (beta-karoten w ilości od 40 do 100mg% oraz likopenu, kryptoksantyny i zeaksantyny w ilości 180-250 mg%), aminokwasy, kwasy tłuszczowe – w tym omega-3 i omega-6, kwas palmitynowy, kwas oleinowy, kwas linolowy, linolenowy, flawonoidy, fosfolipidy, luteina, kwas foliowy, garbniki, kwasy organiczne (cytrynowy, jabłkowy, nikotynowy), mikroelementy takie jak sód, magnez, siarka, mangan, miedź, żelazy i bor i cukry. Zawiera prawie wszystkie wyodrębnione witaminy, w tym beta-karoten (prowitaminę A), tokoferole (witaminę E), Witaminy C, K, B1, B2, B6, K, PP.  

Olej z owoców rokitnika jest unikatowy również pod kątem zawartości rzadko spotykanego kwasu tłuszczowego omega-7 (kwas palmitoleinowy, trans kwasu palmitolejowego, wakcenowy) - więcej możesz poczytać o nich np tutaj: https://kif.pl/www/dietetyka/czym-jest-omega-7/

Kwas Omega-7 jest naturalnym składnikiem lipidów skóry, wpływa on na proces ziarninowania i regenerację naskórka, odpowiadając za gojące właściwości oleju rokitnikowego. Kwasy tłuszczowe zwiększają również wrażliwość na insulinę, poprawiają lipidogram krwi i zmniejszają otyłość.

W oleju rokitnikowym odkryto przede wszystkim bardzoduże ilości flawonoidów (kwercetyna i rutyna).

Związki te wykazują właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe, szczególnie w przypadku infekcji błon śluzowych. Jednocześnie zapobiegają utlenianiu się cholesterolu, wzmacniają ścianki małych naczyń krwionośnych ograniczają zakrzepy krwi w naczyniach,wspomagają leczenie wrzodów, wiążą toksyczne pierwiastki i pobudzają organizm do ich wydalania, a przede wszystkim, działają jako silne antyoksydanty.

 

Wspomaganie leczenia choroby refluksowej i wrzodowej (GERD)

Olej z rokitnika może pomóc łagodzić podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego, a także wspomagać proces leczenia jej owrzodzeń. Dzięki jego zastosowaniu można również naturalnie przeciwdziałać wielu innym dolegliwościom zdrowotnym przewodu pokarmowego, w szczególności bólom brzucha, niestrawności i zaparciom.

Zapobieganie uszkodzeniom wątroby

Po przeprowadzeniu badań na zwierzętach stwierdzono, że olej rokitnikowy wykazuje dużą aktywność hepaprotekcyjną, głównie dzięki silnemu działaniu przeciwutleniającemu. Olej ten zmniejsza stężenie aflatoksyny w wątrobie, a tym samym znacznie redukuje jej negatywne skutki oddziaływania na zdrowie. W innym badaniu klinicznym wykazano, że pomaga on w normalizacji aktywności enzymów wątrobowych i kwasów żółciowych w surowicy. Olej z rokitnika to jeden z najlepszych składników diety, oczywiście obok ostropestu plamistego, naturalnie chroniących i skutecznie wspomagających utrzymanie zdrowej kondycji wątroby.

Jest doskonały na włosy.

Olej z rokitnika, jeżeli chodzi o włosy, ma działanie wzmacniające. Hamuje również proces wypadania włosów. Może być stosowany zarówno miejscowo do pielęgnacji jak i doustnie w celu wzmocnienia organizmu od wewnątrz. Olej ten można pić codziennie ok. 1 łyżeczki. Jeżeli chodzi o stosowanie w celu kuracji na włosy to warto wspomnieć, że nadaje się on zarówno do włosów suchych, zniszczonych jak i tłustych. Wzmacnia włosy, odbudowuje i regeneruje, nadaje blask i sprężystość. Czyli wszystko to o co nam chodzi.

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ